pátek 12. února 2016

Jak mé osobě pomohla "PRÁCE"

                                               THE WORK

                                                    (Práce)


Vážení, ráda bych vám představila jiný typ práce než, kterou znáte od dob, kdy ukončíte školu a jdete do zaměstnání. 

Není práce jako práce. Tady to je pozoruhodná vyjasňovací metoda od Byron Katie, autorky knihy Milovat, co se dá. Je to v podstatě jednoduchý proces dotazů. Vezmete konstatování  něčeho co vám vadí a „pracujete“ na tom.

Proč o tom píši. Já o této metodě četla již před rokem v knize Síla přitažlivosti  od Joe Vitale.
Bohužel , a nebo bohudík, jsem to tenkrát vůbec nepochopila a tak jsem to přeskočila. Dnes už vím jak nato. Tuto metodu využívám ve svém životě skoro pořád. Ale nejdříve se vrátíme na začátek, co mě k ní nakonec dovedlo. Nebo lepé zní jak si mě „práce“ našla sama!  

Před půl rokem jsem byla plná nenávisti, chtěla se pomstít jednomu člověku. Myslela jsem, že se z toho už zblázním. Nebyla jsem schopná myslet pozitivně, nemohla jsem spát ,pořád jsem vymýšlela nejlepší pomstu, také jsem zlobu přenášela na kluky. Lidé okolo mne říkali, že  mám jít k lékaři pro prášky. Říkala jsem si -skvělá vyhlídka mé budoucnosti. Budu brát prášky a vyřeší se něco? Asi ano. Musela jsem fungovat a tak  jsem si řekla, objednám se a bude snad klid. Jenže co se nestalo, do mého života vstoupila Julie Heidrová, která mi nabídla pomoc v podobě THE WORK. Práce? Kladla jsem si otázky. Jak mi může pomoci nějaká práce?  No fajn, vidina lepší budoucnosti, než být na práškách,tak proč to nezkusit?

Díky, díky, díky!!!!!! Julie mi poslala pracovní sešit, koukala jsem na něj a nevěděla, co do něj budu psát. Řekla mi „nech to na poslední chvíli, než budeme na skypu“. Pracovní sešit jsem vyplnila pár hodin před tím, než jsem se s Julii spojila. Při psaní se má zloba prohlubovala, jak jinak, otevírat staré rány to chce" sakra" odvahu!! Ale co chce větší odvahu?? Postavit se tomu a přijmout ten fakt, že je to jen v naší hlavě, a to co se děje jsou jen a jen naše myšlenky!! Hodinka „práce“ s Julii byla zajímavá. V průběhu té hodinky se střídaly emoce, nenávist, zloba, pláč, štěstí, radost, svírání žaludku, ale také úleva. Na konci se vám vyjasní věci, že se nebudete stačit divit. Ono zjistit, že VY jste ten, kdo vás štve, že VY jste ten, kdo kašle na své dítě, že Vy jste ten, kdo by se měl nad sebou zamyslet, bylo i na mne dost silné kafe!!  
 
THE WORK mi pomohl  vrátit se zpět do reality, doslova mne restartoval a já mohu zase v klidu žít, spát a věnovat se svým kloučkům.  Teď už víte, proč jsem psala díky, díky a díky 

Abyste si mohli tuto metodu vyzkoušet od cituji  vám postup z knihy Síla přitažlivosti autor Joe Vitale. Stáhněte si jednoduchý pracovní list zde: Pracovní list ke stažení protože co je psáno, to je dáno.

Napište si, co váš štve, situace, která vám nedá spát…
Například: Šéf mě štve (což může být: manžel mě štve, nebo: štvou mě sousedi, nebo: štve mě kamarádka, nebo: štve mě práce atp.) může být konstatování, na které se soustředíte. Také to může být: Frustruje mě, že nepřitahuju to, co chci, nebo: Štvou mě děti, že si neuklízí, nebo: Štve mě kolegyně (kolega) v práci, že nedělá to co má atp.

Nyní si položte tyto otázky:
Je to pravda?
Víte absolutně jistě, že je to pravda?
Jak reagujete, když této myšlence uvěříte?

Kým byste byli bez této myšlenky?

Existuje také prémiová technika, co dělat, když tyto otázky zodpovíte.
Vezmete původní problémové konstatování  - můj šéf mě štve -  a obrátíte je tak, aby to bylo osobnější, jako třeba: Já mě štvu.
Všimněte si, jaký je to pocit.

Tato procedura je mocný způsob, jak prozkoumat, co vás trápí. V podstatě jsou to jen myšlenky.

Pokud jste na tom, jako jsem byla já a nebudete si s tím vědět rady, neváhejte napsat Julii Heidrové a ona vás tou „prací“ ráda provede. 


  "Na světě neexistuje utrpení; existuje jen příběh, který vás nutí tomu uvěřit. Ve světě neexistuje utrpení, které by bylo skutečné" Byron Katie

Podělte se, se mnou o váš příběh zde do komentáře a nebo mi klidně napište mail budu se těšit :)                                               
                                                         Vzhůru do "PRÁCE" :)


Julie Heidrová e-mail   blog   Facebook stránky                                                    

Použité zdroje: Joe Vitale, Byron Katie, vlastní
Autor článku:  Zuzana M.    Facebook